Vyhlášeno - Svatební místo roku 2012

Hrad a zámek pro pohádkovou svatbu - zámek ZBIROH

Noblesa a nepopsatelné charisma zámku Zbiroh jej společně s vysoce profesionálním svatebním servisem vynesla na hvězdné nebe České republiky v podobě prestižního ocenění „SVATEBNÍ MÍSTO – HVĚZDA ROKU 2012“ v kategorii veřejného hlasování.

Zámek Zbiroh, ležící u dálnice D5 mezi Prahou a Plzní, je impozantní, vysoce prestižní a přesto dostupné místo pro nejkrásnější a zároveň nejdůležitější den, den svatební. Dnes na místě ranně gotického hradu stojí novorenesanční zámek, který byl poprvé ve své historii otevřen veřejnosti v červnu 2005. Nádherný kraj na rozhraní CHKO Křivoklátsko a Brdských lesů si oblíbil i známý malíř Alfons Mucha, který na zámku 19 let žil a tvořil. Mimo jiné zde namaloval slavnou monumentální Slovanskou epopej.

Pro všechny snoubence je zámek Zbiroh se svými neomezenými možnostmi jedinečnou volbou pro pořádání pohádkové svatby. Svatební den probíhá naprosto plynule, od svatebního obřadu, fotografování novomanželů v romantických zákoutích, během kterého si hosté prohlédnou zámeckou expozici, přes slavnostní hostinu a odpoledne plné programových zážitků,  až po večerní párty ukončené svatební nocí v pohádkovém hradním apartmá.
Žádné přesuny, prázdné okamžiky,... vše na sebe dokonale navazuje. Výsledkem je nepřekonatelný a neopakovatelný svatební den pro novomanžele a ohromující zážitek pro jejich svatební hosty. Takto kompletní svatební servis „pod jednou střechou“ pro více než 150 hostů u nás nenabízí žádný hrad ani zámek. Každý den v týdnu a po celý rok, je možné na zámku Zbiroh uspořádat pohádkovou svatbu.

V gotické hradní kapli z konce 12.století lze uzavřít sňatek jak civilní, tak církevní. Kdo touží po romantice v přírodě nebo pod širým nebem, může své „ano“ říci v zahradním altánu, na zámeckých terasách nebo kdekoli v anglickém parku. Svatební oslavu lze prožít v duchu pravého středověku nebo romantické renesance.

Erbovní sál v přízemí zámku je jako stvořený pro královskou hostinu v rustikálním stylu s možností večerního posezení na nádvoří s novorenesanční kašnou. Pro romantickou svatbu, kde se nevěsta mění v princeznu, není krásnějšího místa než je Muchův sál s prosklenou střechou, zimní zahradou a originálem opony od Alfonse Muchy. Po obřadu, pro prodloužení romantické chvíle, se mohou novomanželé projet v kočáře taženém kladrubskými bělouši nebo zasadit v zámeckém parku strom, který jim bude navždy připomínat nezapomenutelný den jejich života.

Neméně důležitý je i kulinářský zážitek.
Původní catering Gastro Žofín – dnes již Chateau Catering Zbiroh, patří v oboru mezi nejprestižnější společnosti u nás a jeho věhlasné gastronomické umění Vás nikdy nezklame.

A po pohádkově stráveném dni nemusí hosté po západu slunce ze zámku pospíchat. Chateau hotel Zbiroh se svými 52 pohádkově stylovými komnatami dopřeje všem pocitu a spánku vskutku královského.

Neváhejte a přijeďte nás navštívit, zavolejte, napište. Jsme a budeme zde jen a jen pro Vás!

Renata Páchová

, Redakční tým
Další články autora

Anketa

Koho pověříte přípravou vaší svatby?